FSP FSP150A54C1401 Power AC Adapter 54V 2.78A 150W FSP54V2.78A150W-Molex-4Pin
Qty.
  • Item Name:NewFSP54V2.78A150W-Molex-4Pin
  • InPut:100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 2.78A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Mote: Molex 4 pin
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP54V2.78A150W-Molex-4Pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP150-A54C1401 AC Adapter, FSP150A54C1401 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP FSP150A54C1401 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    FSP FSP150A54C1401 Power AC Adapter 54V 2.78A 150W FSP54V2.78A150W-Molex-4Pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP150A54C1401 Power AC Adapter 54V 2.78A 150W FSP54V2.78A150W-Molex-4Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP150A54C1401 Power AC Adapter 54V 2.78A 150W FSP54V2.78A150W-Molex-4Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.