Genuine FSP FSP230-AJAS3 AC Adapter 19.5v 11.8A 230W Switching Power Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm
  • InPut):AC100-240V 3A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :500g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP230-AJAS3 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP230-AJAS3 AC Adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP230-AJAS3 AC Adapter 19.5v 11.8A 230W Switching Power Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP230-AJAS3 AC Adapter 19.5v 11.8A 230W Switching Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP230-AJAS3 AC Adapter 19.5v 11.8A 230W Switching Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.