Genuine FSP FSP180-AJBN3 Ac Adapter 19.5v 9.23A Power Supply Thin Style
Qty.
  • Item Number:NewFSP19.5V9.23A180W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~2.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 9.23A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :420g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Adapter is thin
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP180-AJBN3 AC Adapter, FSP180AJBN3 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Eluktronics
    ELUKTRONICS: MAG-15,
    EVOO: EG-LP5-BK,
    GENUINE: ZEUS 17R,
    TONGFANG: XNE15E19.
    • Model:
      [Genuine FSP FSP180-AJBN3 Ac Adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP180-AJBN3 Ac Adapter 19.5v 9.23A Power Supply Thin Style Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP180-AJBN3 Ac Adapter 19.5v 9.23A Power Supply Thin Style adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP180-AJBN3 Ac Adapter 19.5v 9.23A Power Supply Thin Style AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.