Genuine FSP FSP180-ABAN2 AC Adapter Big Tip With 1 Pin in Center 19V 9.47A 180W
Qty.
  • Item Number:NewFSP19V9.47A180W-7.4x5.0mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.47A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: a pin in center
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP180-ABAN2 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    The power ac adapter may be used on the following models ( Customer offered ):
    Tevalis Epos
    • Model:
      [Genuine FSP FSP180-ABAN2 AC Adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP180-ABAN2 AC Adapter Big Tip With 1 Pin in Center 19V 9.47A 180W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP180-ABAN2 AC Adapter Big Tip With 1 Pin in Center 19V 9.47A 180W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP180-ABAN2 AC Adapter Big Tip With 1 Pin in Center 19V 9.47A 180W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.