Genuine FSP FSP150-AHAN1-3K Power Adapter 12v 12.5A Ac Charger 8 Pin Special
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V12.5A150W-8hole
  • InPut):100-240~2.0A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 12.5A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Note: Molex 8 Pin
  • Weight( Adapter only ) :700g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note: Appearance New Grade >95% ( Brand New = 100% ), Function is very good.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    1757003852 AC Adapter, 9NA1501836 AC Adapter, FSP150-AHAN1-3K AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP150-AHAN1-3K Powe]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP150-AHAN1-3K Power Adapter 12v 12.5A Ac Charger 8 Pin Special Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP150-AHAN1-3K Power Adapter 12v 12.5A Ac Charger 8 Pin Special adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP150-AHAN1-3K Power Adapter 12v 12.5A Ac Charger 8 Pin Special AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.