Genuine FSP FSP084-DMBA1 Ac Adapter FSP084-DMCA1 12v 7A Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V7A84W-4pin-LZRF
  • InPut):100-240~1.3A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7A
  • Adapter Power: 84W
  • Adapter Tip Note: 4 Pin
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP084-DIBAN2 AC Adapter, FSP084-DMBA1 AC Adapter, FSP084-DMCA1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP084-DMBA1 Ac Adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP084-DMBA1 Ac Adapter FSP084-DMCA1 12v 7A Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP084-DMBA1 Ac Adapter FSP084-DMCA1 12v 7A Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP084-DMBA1 Ac Adapter FSP084-DMCA1 12v 7A Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.