Genuine FSP FSP050-DGAA5 Switching Power Adapter 48.0v 1.04A 9NA0501810
Qty.
  • Item Number:NewFSP48V1.04A50W-6.5x4.4mm
  • InPut):100-240V 1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.04A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Dimension( L x W x H ):109.50 x 50.40 x 31.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    9NA0501810 AC Adapter, FSP050-DGAA5 AC Adapter, Z0003528 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP050-DGAA5 Switchi]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP050-DGAA5 Switching Power Adapter 48.0v 1.04A 9NA0501810 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP050-DGAA5 Switching Power Adapter 48.0v 1.04A 9NA0501810 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP050-DGAA5 Switching Power Adapter 48.0v 1.04A 9NA0501810 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.