Genuine FSP FSP048-RHAN2 Switching Power Adapter 12.0v 4.0A 48W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewFSP12V4A48W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240v~, 1.5A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :210g
  • Dimension( L x W x H ):109.40 x 49.90 x 31.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP048-RHAN2 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP048-RHAN2 Switchi]
    • 8920 Units in Stock
    Genuine FSP FSP048-RHAN2 Switching Power Adapter 12.0v 4.0A 48W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP048-RHAN2 Switching Power Adapter 12.0v 4.0A 48W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP048-RHAN2 Switching Power Adapter 12.0v 4.0A 48W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.