Genuine FSP 65W 19v 3.42A FSP065-RBBN3 AC Adapter 7.4x5.0mm Tip Switching Power Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP19V3.42A65W-7.4x5.0mm
  • InPut):100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP065-RBBN3 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP 65W 19v 3.42A FSP065]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP 65W 19v 3.42A FSP065-RBBN3 AC Adapter 7.4x5.0mm Tip Switching Power Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP 65W 19v 3.42A FSP065-RBBN3 AC Adapter 7.4x5.0mm Tip Switching Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP 65W 19v 3.42A FSP065-RBBN3 AC Adapter 7.4x5.0mm Tip Switching Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.