Genuine FSP 90W Power Adapter FSP090-DMBB1 AC Adapter 19.0V 4.74A Power power supply
Qty.
  • Item Number:NewFSP19V4.74A90W-Molex-6Pin
  • InPut):100-240V,~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: Molex 6 pin
  • Weight( Adapter only ) :340g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    9NA0900510 AC Adapter, FSP090-ABAN2 AC Adapter, FSP090-DMBB1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP 90W Power Adapter FS]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP 90W Power Adapter FSP090-DMBB1 AC Adapter 19.0V 4.74A Power power supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP 90W Power Adapter FSP090-DMBB1 AC Adapter 19.0V 4.74A Power power supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP 90W Power Adapter FSP090-DMBB1 AC Adapter 19.0V 4.74A Power power supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.