Genuine Fsp 19V 9.48A 180W FSP180 FSP180-ABA Power Supply Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP19V9.48A180W-4PIN
  • InPut):100-240V~2.5A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.48A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Note: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :796g
  • Dimension( L x W x H ):170.30 x 85.00 x 41.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP180-ABA AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine Fsp 19V 9.48A 180W FSP18]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine Fsp 19V 9.48A 180W FSP180 FSP180-ABA Power Supply Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine Fsp 19V 9.48A 180W FSP180 FSP180-ABA Power Supply Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine Fsp 19V 9.48A 180W FSP180 FSP180-ABA Power Supply Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.