Genuine DVE DSA-36W-12 3 36 AC Adapter DSA-42D-12 12V 3A Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewDVE12V3A36W-5.5x2.1mm
  • InPut):100-240V 50-60Hz,1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    DSA-36W-12 AC Adapter, DSA-36W-12 3 36 AC Adapter, DSA-42D-12 2 120300 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Panasonic
    PANASONIC: RFEA229E-AH, DISPLAY MONITOR POWER, TOUCH SCREEN POWER, MONITORING POWER,
    TONGFANG: MINI S5.
    • Model:
      [Genuine DVE DSA-36W-12 3 36 AC A]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine DVE DSA-36W-12 3 36 AC Adapter DSA-42D-12 12V 3A Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine DVE DSA-36W-12 3 36 AC Adapter DSA-42D-12 12V 3A Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine DVE DSA-36W-12 3 36 AC Adapter DSA-42D-12 12V 3A Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.