DVE KMH-015 1A-12 UP Power AC Adapter 12V 2A 24W DVE12V2A24W-5.5x2.5mm-wall-US
Qty.
  • Item Name:NewDVE12V2A24W-5.5x2.5mm-wall-US
  • InPut:100-240V~50/60Hz 0.7A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :96g
  • Package:
    1 x DVE12V2A24W-5.5x2.5mm-wall-US Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    KMH-015 1A-12 UP AC Adapter,
    • Model:
      [DVE KMH-015 1A-12 UP Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    DVE KMH-015 1A-12 UP Power AC Adapter 12V 2A 24W DVE12V2A24W-5.5x2.5mm-wall-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DVE KMH-015 1A-12 UP Power AC Adapter 12V 2A 24W DVE12V2A24W-5.5x2.5mm-wall-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DVE KMH-015 1A-12 UP Power AC Adapter 12V 2A 24W DVE12V2A24W-5.5x2.5mm-wall-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.