DVE GS90A12-P1M Power AC Adapter 12V 6.67A 80W DVE12V6.6780W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewDVE12V6.6780W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6.67A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :449g
  • Dimension( L x W x H ):169.68 x 65.78 x 40.29mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DVE12V6.6780W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DVE GS90A12-P1M Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    DVE GS90A12-P1M Power AC Adapter 12V 6.67A 80W DVE12V6.6780W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DVE GS90A12-P1M Power AC Adapter 12V 6.67A 80W DVE12V6.6780W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DVE GS90A12-P1M Power AC Adapter 12V 6.67A 80W DVE12V6.6780W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.