FSP 20V 2.5A AC/DC Adapter FSP20V2.5A50W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP20V2.5A50W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :350g
  • Dimension( L x W x H ):120.3 x 79.1 x 27.3mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP20V2.5A50W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    808113-001 AC Adapter, FSP50 11 AC Adapter, FSP50-11 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP 20V 2.5A AC/DC Adapter FSP2]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 20V 2.5A AC/DC Adapter FSP20V2.5A50W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 20V 2.5A AC/DC Adapter FSP20V2.5A50W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 20V 2.5A AC/DC Adapter FSP20V2.5A50W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.