FSP 20V 3.25A AC/DC Adapter FSP20V3.25A65W-Type-C-SQ
Qty.
  • Item Name:NewFSP20V3.25A65W-Type-C-SQ
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 3.25A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Tip Note: Type C
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Dimension( L x W x H ):66.10 x 66.10 x 28.30mm
  • Note:Output 5.0V/3.0A 15W, 9.0V/3.0A 27W, 12.0v/3.0A 36W,15.0V/3.0A 45W, 20.0V/3.25A 65W LPS,Certified USB Quick Charger
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP20V3.25A65W-Type-C-SQ Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    FSP065-A1BR3 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP 20V 3.25A AC/DC Adapter FSP]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 20V 3.25A AC/DC Adapter FSP20V3.25A65W-Type-C-SQ Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 20V 3.25A AC/DC Adapter FSP20V3.25A65W-Type-C-SQ adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 20V 3.25A AC/DC Adapter FSP20V3.25A65W-Type-C-SQ AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.