TARGUS TYPE-C Power AC Adapter 20V 2.25A 45W TARGUS20V2.25A45W-US
Qty.
  • Item Name:NewTARGUS20V2.25A45W-US
  • InPut:100-240V~1.2A Max 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2.25A
  • Adapter Power: 45W
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Dimension( L x W x H ):66.10 x 66.10 x 30.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x TARGUS20V2.25A45W-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    APA93 AC Adapter, APA93US AC Adapter, TYPE-C AC Adapter,
    • Model:
      [TARGUS TYPE-C Power AC Adapter 2]
    • 9444 Units in Stock
    TARGUS TYPE-C Power AC Adapter 20V 2.25A 45W TARGUS20V2.25A45W-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the TARGUS TYPE-C Power AC Adapter 20V 2.25A 45W TARGUS20V2.25A45W-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the TARGUS TYPE-C Power AC Adapter 20V 2.25A 45W TARGUS20V2.25A45W-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.