TARGUS APA93US Power AC Adapter 20V 2.25A 45W TARGUS20V2.25A45W-US
Qty.
  • Item Name:NewTARGUS20V2.25A45W-US
  • InPut:100-240V~1.2A Max 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2.25A
  • Adapter Power: 45W
  • Weight( Adapter only ) :190g
  • Dimension( L x W x H ):66.10 x 66.10 x 30.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x TARGUS20V2.25A45W-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    APA93 AC Adapter, APA93US AC Adapter, TYPE-C AC Adapter,
    • Model:
      [TARGUS APA93US Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    TARGUS APA93US Power AC Adapter 20V 2.25A 45W TARGUS20V2.25A45W-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the TARGUS APA93US Power AC Adapter 20V 2.25A 45W TARGUS20V2.25A45W-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the TARGUS APA93US Power AC Adapter 20V 2.25A 45W TARGUS20V2.25A45W-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.