SWITCHING ADAPTER HQ060050P Power AC Adapter 6V 0.5A 3W SA6V0.5A3W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewSA6V0.5A3W-5.5x2.5mm-US
  • Adapter Output Voltage: 6V
  • Adapter Output Current: 0.5A
  • Adapter Power: 3W
  • Adapter Plug Size: 5.5*2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SA6V0.5A3W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [SWITCHING ADAPTER HQ060050P Powe]
    • 9444 Units in Stock
    SWITCHING ADAPTER HQ060050P Power AC Adapter 6V 0.5A 3W SA6V0.5A3W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SWITCHING ADAPTER HQ060050P Power AC Adapter 6V 0.5A 3W SA6V0.5A3W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SWITCHING ADAPTER HQ060050P Power AC Adapter 6V 0.5A 3W SA6V0.5A3W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.