LINEARITY LAD6019AB4 Power AC Adapter 12V 4A 48W LINEARITY12V4A48W-5.5x2.5mm-W
Qty.
  • Item Name:NewLINEARITY12V4A48W-5.5x2.5mm-W
  • InPut:100-240VAC 1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Dimension( L x W x H ):110.60 x 62.23 x 33.55mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:A Black Power Cable is included
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x LINEARITY12V4A48W-5.5x2.5mm-W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    LAD6019AB4 AC Adapter,
    • Model:
      [LINEARITY LAD6019AB4 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    LINEARITY LAD6019AB4 Power AC Adapter 12V 4A 48W LINEARITY12V4A48W-5.5x2.5mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the LINEARITY LAD6019AB4 Power AC Adapter 12V 4A 48W LINEARITY12V4A48W-5.5x2.5mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the LINEARITY LAD6019AB4 Power AC Adapter 12V 4A 48W LINEARITY12V4A48W-5.5x2.5mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.