FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP19V9.47A180W-Molex-6Pins
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V9.47A180W-Molex-6Pins
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.47A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Note: Molex 6 Pins
  • Note:Less Than 15 Pics In Sotck.
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V9.47A180W-Molex-6Pins Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP19V9.47A180W-Molex-6Pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP19V9.47A180W-Molex-6Pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP19V9.47A180W-Molex-6Pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.