FSP 12V 4.16A AC/DC Adapter FSP12V4.16A50W-6.5x4.4mm-W
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V4.16A50W-6.5x4.4mm-W
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4.16A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :260g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V4.16A50W-6.5x4.4mm-W Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 12V 4.16A AC/DC Adapter FSP]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 12V 4.16A AC/DC Adapter FSP12V4.16A50W-6.5x4.4mm-W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 12V 4.16A AC/DC Adapter FSP12V4.16A50W-6.5x4.4mm-W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 12V 4.16A AC/DC Adapter FSP12V4.16A50W-6.5x4.4mm-W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.