FSP 19V 7.9A AC/DC Adapter FSP19.0V7.9A150W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewFSP19.0V7.9A150W-4PIN
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.9A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Note: 4 PIN
  • Dimension( L x W x H ):160x60x39mm
  • Note:1.3- 2.4
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19.0V7.9A150W-4PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 19V 7.9A AC/DC Adapter FSP1]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 19V 7.9A AC/DC Adapter FSP19.0V7.9A150W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 19V 7.9A AC/DC Adapter FSP19.0V7.9A150W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 19V 7.9A AC/DC Adapter FSP19.0V7.9A150W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.