Q-SEE Q-SEE 48 VDC POE INJECTOR Power AC Adapter 48V 1.04A 50W FSP48V1.04A50W-5.5x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP48V1.04A50W-5.5x1.7mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.5A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.04A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Dimension( L x W x H ):109.48 x 50 x 31.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP48V1.04A50W-5.5x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP050-DGAA5 AC Adapter,
    • Model:
      [Q-SEE Q-SEE 48 VDC POE INJECTOR ]
    • 9444 Units in Stock
    Q-SEE Q-SEE 48 VDC POE INJECTOR Power AC Adapter 48V 1.04A 50W FSP48V1.04A50W-5.5x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Q-SEE Q-SEE 48 VDC POE INJECTOR Power AC Adapter 48V 1.04A 50W FSP48V1.04A50W-5.5x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Q-SEE Q-SEE 48 VDC POE INJECTOR Power AC Adapter 48V 1.04A 50W FSP48V1.04A50W-5.5x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.