DELTA F8 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W DELTA19V4.74A90W-6TIPS
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19V4.74A90W-6TIPS
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 6TIPSmm
  • Weight( Adapter only ) :455g
  • Package:
    1 x DELTA19V4.74A90W-6TIPS Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-90SB BB AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA F8 Power AC Adapter 19V 4.]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA F8 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W DELTA19V4.74A90W-6TIPS Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA F8 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W DELTA19V4.74A90W-6TIPS adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA F8 Power AC Adapter 19V 4.74A 90W DELTA19V4.74A90W-6TIPS AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.