DELTA MDS-150AAS19B Power AC Adapter 19V 7.89A 150W DELTA19V7.89A150W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19V7.89A150W-4PIN
  • InPut:100-240V-2.5-1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.89A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :830g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA19V7.89A150W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA MDS-150AAS19B Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA MDS-150AAS19B Power AC Adapter 19V 7.89A 150W DELTA19V7.89A150W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA MDS-150AAS19B Power AC Adapter 19V 7.89A 150W DELTA19V7.89A150W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA MDS-150AAS19B Power AC Adapter 19V 7.89A 150W DELTA19V7.89A150W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.