CHICONY AC45R053L Power AC Adapter 20V 2.25A 45W Chicony20V2.25A45W--TYPE-C
Qty.
  • Item Name:NewChicony20V2.25A45W--TYPE-C
  • InPut:100-240V 1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2.25A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Tip Mote: Type C
  • Weight( Adapter only ) :185g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out Put: 5V 3A / 9V 3A / 15V 3A / 20V 2.25A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x Chicony20V2.25A45W--TYPE-C Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY AC45R053L Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY AC45R053L Power AC Adapter 20V 2.25A 45W Chicony20V2.25A45W--TYPE-C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY AC45R053L Power AC Adapter 20V 2.25A 45W Chicony20V2.25A45W--TYPE-C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY AC45R053L Power AC Adapter 20V 2.25A 45W Chicony20V2.25A45W--TYPE-C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.