CHICONY A18-045N1A Power AC Adapter 20V 2.25A 45W Chicony20V2.25A45W--TYPE-C
Qty.
  • Item Name:NewChicony20V2.25A45W--TYPE-C
  • InPut:100-240V 1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 2.25A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Tip Mote: Type C
  • Weight( Adapter only ) :185g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out Put: 5V 3A / 9V 3A / 15V 3A / 20V 2.25A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x Chicony20V2.25A45W--TYPE-C Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY A18-045N1A Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A18-045N1A Power AC Adapter 20V 2.25A 45W Chicony20V2.25A45W--TYPE-C Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A18-045N1A Power AC Adapter 20V 2.25A 45W Chicony20V2.25A45W--TYPE-C adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A18-045N1A Power AC Adapter 20V 2.25A 45W Chicony20V2.25A45W--TYPE-C AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.