DELTA 341-0222-02 Power AC Adapter 12V 15A 180W DELTA12V15A180W-8holes
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V15A180W-8holes
  • InPut:100-240V 4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 15A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Mote: Molex 8 Holes
  • Weight( Adapter only ) :1310g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V15A180W-8holes Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    341-0222-02 AC Adapter, EADP-180BB B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 341-0222-02 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 341-0222-02 Power AC Adapter 12V 15A 180W DELTA12V15A180W-8holes Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 341-0222-02 Power AC Adapter 12V 15A 180W DELTA12V15A180W-8holes adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 341-0222-02 Power AC Adapter 12V 15A 180W DELTA12V15A180W-8holes AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.