*Brand NEW* Genuine Hoioto 19V 1.58A 30W AC/DC Adapter ADS-40SG-19-3 19030G ADS-40SI-19-
Qty.
*Brand NEW* Genuine Hoioto 19V 1.58A 30W AC/DC Adapter ADS-40SG-19-3 19030G ADS-40SI-19-3 5.5*1.7mm Power Supply
Item Name:
Brand: Hoioto
MODER NO:ADS-40SG-19-3 19030G ADS-40SI-19-3
Input:100-240V 50-60Hz
Adapter Output Voltage:19V 1.58A 30W
Fast Shipping to Follow Countries In Stock
Adapter Plug Size:5.5*1.7mm
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW* Genuine Hoioto 19V 1]
  • 2322 Units in Stock
*Brand NEW* Genuine Hoioto 19V 1.58A 30W AC/DC Adapter ADS-40SG-19-3 19030G ADS-40SI-19- Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW* Genuine Hoioto 19V 1.58A 30W AC/DC Adapter ADS-40SG-19-3 19030G ADS-40SI-19- adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW* Genuine Hoioto 19V 1.58A 30W AC/DC Adapter ADS-40SG-19-3 19030G ADS-40SI-19- AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.