APD WA-24A19FU Power AC Adapter 19V 1.3A 25W APD19V1.3A25W-5.5x2.5mm-US
Qty.
  • Item Name:NewAPD19V1.3A25W-5.5x2.5mm-US
  • InPut:100-240V 50-60Hz~1A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.3A
  • Adapter Power: 25W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Dimension( L x W x H ):85.80 x 4.78 x 28.32mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD19V1.3A25W-5.5x2.5mm-US Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    WA-24A19FU AC Adapter,
    • Model:
      [APD WA-24A19FU Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    APD WA-24A19FU Power AC Adapter 19V 1.3A 25W APD19V1.3A25W-5.5x2.5mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD WA-24A19FU Power AC Adapter 19V 1.3A 25W APD19V1.3A25W-5.5x2.5mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD WA-24A19FU Power AC Adapter 19V 1.3A 25W APD19V1.3A25W-5.5x2.5mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.