APD DA-90B54 Power AC Adapter 54V 1.67A 90W APD54V1.67A90W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewAPD54V1.67A90W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50-60Hz,1.25A Max
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 1.67A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD54V1.67A90W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    DA-90B54 AC Adapter,
    • Model:
      [APD DA-90B54 Power AC Adapter 54]
    • 9444 Units in Stock
    APD DA-90B54 Power AC Adapter 54V 1.67A 90W APD54V1.67A90W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD DA-90B54 Power AC Adapter 54V 1.67A 90W APD54V1.67A90W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD DA-90B54 Power AC Adapter 54V 1.67A 90W APD54V1.67A90W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.