APD DA-74A36 Power AC Adapter 36V 2.05A 74W APD36V2.05A74W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewAPD36V2.05A74W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240V~,50-60Hz,2.0A Max
  • Adapter Output Voltage: 36V
  • Adapter Output Current: 2.05A
  • Adapter Power: 74W
  • Adapter Plug Size: 6.5x4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :325g
  • Dimension( L x W x H ):147.10 x 58.90 x 33.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD36V2.05A74W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    CM-1 AC Adapter, DA-74A36 AC Adapter,
    • Model:
      [APD DA-74A36 Power AC Adapter 36]
    • 9444 Units in Stock
    APD DA-74A36 Power AC Adapter 36V 2.05A 74W APD36V2.05A74W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD DA-74A36 Power AC Adapter 36V 2.05A 74W APD36V2.05A74W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD DA-74A36 Power AC Adapter 36V 2.05A 74W APD36V2.05A74W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.