APD WA-24A19FU Power AC Adapter 19V 1.3A 25W APD19V1.3A-6.4x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewAPD19V1.3A-6.4x4.0mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.0A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.3A
  • Adapter Power: 25W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :100g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x APD19V1.3A-6.4x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    WA-24A19FU AC Adapter,
    • Model:
      [APD WA-24A19FU Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    APD WA-24A19FU Power AC Adapter 19V 1.3A 25W APD19V1.3A-6.4x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the APD WA-24A19FU Power AC Adapter 19V 1.3A 25W APD19V1.3A-6.4x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the APD WA-24A19FU Power AC Adapter 19V 1.3A 25W APD19V1.3A-6.4x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.