New APD 19V 1.58A WA-30A19G Dell Inspiron Mini 1010 1012 1210 Power
Qty.
  • Item Number:NewAPD19V1.58A30W-5.5x2.1mm-EU
  • InPut):100-240V~0.8A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.58A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :145g
  • Dimension( L x W x H ):83.84 x 76.68 x 33.44mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    DA-30E19 AC Adapter, WA-30A19G AC Adapter, WA-30A19U AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Dell
    DELL: INSPIRON MINI 9, VOSTRO A90, INSPIRON MINI 10, INSPIRON MINI 1010, INSPIRON MINI 1011, INSPIRON MINI 10V, INSPIRON MINI 12, INSPIRON MINI 1012, INSPIRON MINI 1018, INSPIRON MINI 910, INSPIRON MINI 1210, INSPIRON 1090-1893 MINI DUO.
    • Model:
      [New APD 19V 1.58A WA-30A19G Dell]
    • 8921 Units in Stock
    New APD 19V 1.58A WA-30A19G Dell Inspiron Mini 1010 1012 1210 Power Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the New APD 19V 1.58A WA-30A19G Dell Inspiron Mini 1010 1012 1210 Power adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the New APD 19V 1.58A WA-30A19G Dell Inspiron Mini 1010 1012 1210 Power AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.