Genuine WA-30J12R AC Adapter For APD 12.0v 2.5A 30W PSU with 5.5x2.5mm Tip
Qty.
  • Item Number:NewAPD12V2.5A30W-5.5x2.5mm-US
  • InPut):100-240V~50-60Hz 0.9A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Color is black or white, can send with US/EU/UK/AU plug to fit your country.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    WA-18X12FU AC Adapter, WA-24Q12FC AC Adapter, WA-30I12FU AC Adapter, WA-30J12R AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine WA-30J12R AC Adapter For]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine WA-30J12R AC Adapter For APD 12.0v 2.5A 30W PSU with 5.5x2.5mm Tip Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine WA-30J12R AC Adapter For APD 12.0v 2.5A 30W PSU with 5.5x2.5mm Tip adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine WA-30J12R AC Adapter For APD 12.0v 2.5A 30W PSU with 5.5x2.5mm Tip AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.