Genuine WA-24Q12R AC Adapter APD US Style Asian For Firewall Series 12v 2A 24W
Qty.
  • Item Number:NewAPD12V2A24W-5.5x2.5mm-US-B
  • InPut):100-240V~50/60Hz 0.7A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    04131EAAOAN6 AC Adapter, WA-24Q12R AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine WA-24Q12R AC Adapter APD]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine WA-24Q12R AC Adapter APD US Style Asian For Firewall Series 12v 2A 24W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine WA-24Q12R AC Adapter APD US Style Asian For Firewall Series 12v 2A 24W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine WA-24Q12R AC Adapter APD US Style Asian For Firewall Series 12v 2A 24W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.