AOC Q2781PQ Power AC Adapter 19V 2.37A 45W AOC19V2.37A45W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewAOC19V2.37A45W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1.3A 50-60HZ
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.37A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :200g
  • Package:
    1 x AOC19V2.37A45W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    ADPC1945EX AC Adapter,
    • Model:
      [AOC Q2781PQ Power AC Adapter 19V]
    • 9444 Units in Stock
    AOC Q2781PQ Power AC Adapter 19V 2.37A 45W AOC19V2.37A45W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AOC Q2781PQ Power AC Adapter 19V 2.37A 45W AOC19V2.37A45W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AOC Q2781PQ Power AC Adapter 19V 2.37A 45W AOC19V2.37A45W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.