FLEX K0D-A-0040ADU00-101 Power AC Adapter 36V 1.1A 40W FLEX36V1.1A40W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewFLEX36V1.1A40W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240V~50-60Hz 1.4A
  • Adapter Output Voltage: 36V
  • Adapter Output Current: 1.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Weight( Adapter only ) :185g
  • Dimension( L x W x H ):110.11 x 50.21 x 31.15mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FLEX36V1.1A40W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    K0D-A-0040ADU00-101 AC Adapter,
    • Model:
      [FLEX K0D-A-0040ADU00-101 Power A]
    • 9444 Units in Stock
    FLEX K0D-A-0040ADU00-101 Power AC Adapter 36V 1.1A 40W FLEX36V1.1A40W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FLEX K0D-A-0040ADU00-101 Power AC Adapter 36V 1.1A 40W FLEX36V1.1A40W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FLEX K0D-A-0040ADU00-101 Power AC Adapter 36V 1.1A 40W FLEX36V1.1A40W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.