AAEON RTC-710RK RUGGED TABLET COMPUTERS Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-4P
Qty.
AAEON RTC-710RK RUGGED TABLET COMPUTERS Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-4PIN
  • Item Name:NewOEM12V3.34A40W-4PIN
  • InPut:100-240v~ 50-60Hz 1.2
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.34A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :210g
  • Dimension( L x W x H ):111.40 x 52.30 x 32.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x OEM12V3.34A40W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A0403TD-120033 AC Adapter,
    • Model:
      [AAEON RTC-710RK RUGGED TABLET CO]
    • 9444 Units in Stock
    AAEON RTC-710RK RUGGED TABLET COMPUTERS Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-4P Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AAEON RTC-710RK RUGGED TABLET COMPUTERS Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-4P adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AAEON RTC-710RK RUGGED TABLET COMPUTERS Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-4P AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.