AAEON RTC-710RK Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-5.5x2.5mm-Metal
Qty.
  • Item Name:NewOEM12V3.34A40W-5.5x2.5mm-Metal
  • InPut:100-240v~ 50-60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3.34A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Tip Mote: 5525 with metal lock
  • Package:
    1 x OEM12V3.34A40W-5.5x2.5mm-Metal Laptop AC Adapter
    • Model:
      [AAEON RTC-710RK Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    AAEON RTC-710RK Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-5.5x2.5mm-Metal Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the AAEON RTC-710RK Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-5.5x2.5mm-Metal adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the AAEON RTC-710RK Power AC Adapter 12V 3.34A 40W OEM12V3.34A40W-5.5x2.5mm-Metal AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.