Genuine EDAC EA10681N-120 AC Adapter 12V 5A 60W With KN4holes Tip
Qty.
  • Item Number:NewEDAC12V5A60W-KN4holes
  • InPut):100-240V~2.0A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Note: KN4holes
  • Weight( Adapter only ) :310g
  • Dimension( L x W x H ):113.20 x 49.50 x 35.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    EA10681N-120 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine EDAC EA10681N-120 AC Ada]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine EDAC EA10681N-120 AC Adapter 12V 5A 60W With KN4holes Tip Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine EDAC EA10681N-120 AC Adapter 12V 5A 60W With KN4holes Tip adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine EDAC EA10681N-120 AC Adapter 12V 5A 60W With KN4holes Tip AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.