Genuine EDAC EA11353D-240 AC Adapter 24V 6.25A 150W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewEDAC24V6.25A150W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :660g
  • Dimension( L x W x H ):178.70 x 63.70 x 40.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    EA11353D-240 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine EDAC EA11353D-240 AC Ada]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine EDAC EA11353D-240 AC Adapter 24V 6.25A 150W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine EDAC EA11353D-240 AC Adapter 24V 6.25A 150W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine EDAC EA11353D-240 AC Adapter 24V 6.25A 150W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.