ZEBRA 808099-001 Power AC Adapter 24V 2.92A 70W ZEBRA24V2.92A70W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewZEBRA24V2.92A70W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~2.8A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.92A
  • Adapter Power: 70W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :475g
  • Dimension( L x W x H ):147.30 x 76.19 x 38.88mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Not brand new, function is ok
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ZEBRA24V2.92A70W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    808099-001 AC Adapter, FSP070-RDB AC Adapter,
    • Model:
      [ZEBRA 808099-001 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    ZEBRA 808099-001 Power AC Adapter 24V 2.92A 70W ZEBRA24V2.92A70W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ZEBRA 808099-001 Power AC Adapter 24V 2.92A 70W ZEBRA24V2.92A70W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ZEBRA 808099-001 Power AC Adapter 24V 2.92A 70W ZEBRA24V2.92A70W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.