YEAR ADP-5501 Power AC Adapter 24V 2.3A 55W YEAR24V2.3A55W-3pin
Qty.
  • Item Name:NewYEAR24V2.3A55W-3pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.3A
  • Adapter Power: 55W
  • Adapter Plug Size: 3pinmm
  • Adapter Tip Mote: 3pin
  • Weight( Adapter only ) :445g
  • Dimension( L x W x H ):122.52 x 73.25 x 40.37mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x YEAR24V2.3A55W-3pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [YEAR ADP-5501 Power AC Adapter 2]
    • 9444 Units in Stock
    YEAR ADP-5501 Power AC Adapter 24V 2.3A 55W YEAR24V2.3A55W-3pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the YEAR ADP-5501 Power AC Adapter 24V 2.3A 55W YEAR24V2.3A55W-3pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the YEAR ADP-5501 Power AC Adapter 24V 2.3A 55W YEAR24V2.3A55W-3pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.