YEAR TG-7601-ES Power AC Adapter 24V 3.125A 75W YEAR24V3.125A75W-3pin
Qty.
  • Item Name:NewYEAR24V3.125A75W-3pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~2.0A Max
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3.125A
  • Adapter Power: 75W
  • Adapter Plug Size: 3pinmm
  • Adapter Tip Mote: 3pin
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x YEAR24V3.125A75W-3pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [YEAR TG-7601-ES Power AC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    YEAR TG-7601-ES Power AC Adapter 24V 3.125A 75W YEAR24V3.125A75W-3pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the YEAR TG-7601-ES Power AC Adapter 24V 3.125A 75W YEAR24V3.125A75W-3pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the YEAR TG-7601-ES Power AC Adapter 24V 3.125A 75W YEAR24V3.125A75W-3pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.