SHARP UADP-A043WJPZ Power AC Adapter 12V 6.67A 80W SHARP12V6.67A80W-4pin-G
Qty.
  • Item Name:NewSHARP12V6.67A80W-4pin-G
  • InPut:110-240V~50/60Hz 75W 0.80A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6.67A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Plug Size: 4PINmm
  • Weight( Adapter only ) :460g
  • Dimension( L x W x H ):143.21 x 69.86 x 44.77mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:A Black Power Cable is included
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SHARP12V6.67A80W-4pin-G Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    E6B27D AC Adapter, UADP-A043WJPZ AC Adapter,
    • Model:
      [SHARP UADP-A043WJPZ Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    SHARP UADP-A043WJPZ Power AC Adapter 12V 6.67A 80W SHARP12V6.67A80W-4pin-G Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the SHARP UADP-A043WJPZ Power AC Adapter 12V 6.67A 80W SHARP12V6.67A80W-4pin-G adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the SHARP UADP-A043WJPZ Power AC Adapter 12V 6.67A 80W SHARP12V6.67A80W-4pin-G AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.