Thin Genuine FSP FSP230-AJAS3 Swithcing Power Adapter 19.5v 11.8A big Pin Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewFSP19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-thin
  • InPut):100-240V~,3A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :510g
  • Dimension( L x W x H ):151.80 x 75.50 x 25.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP230-AJAS3 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Thin Genuine FSP FSP230-AJAS3 Sw]
    • 8921 Units in Stock
    Thin Genuine FSP FSP230-AJAS3 Swithcing Power Adapter 19.5v 11.8A big Pin Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Thin Genuine FSP FSP230-AJAS3 Swithcing Power Adapter 19.5v 11.8A big Pin Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Thin Genuine FSP FSP230-AJAS3 Swithcing Power Adapter 19.5v 11.8A big Pin Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.