RAZER EDGE PRO Power AC Adapter 19V 3.42A 65W RAZER19V3.42A65W
Qty.
  • Item Name:NewRAZER19V3.42A65W
  • InPut:100-240V~1.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Weight( Adapter only ) :251g
  • Dimension( L x W x H ):100.50 x 70.10 x 23.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:OEM CHICONY
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x RAZER19V3.42A65W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [RAZER EDGE PRO Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    RAZER EDGE PRO Power AC Adapter 19V 3.42A 65W RAZER19V3.42A65W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the RAZER EDGE PRO Power AC Adapter 19V 3.42A 65W RAZER19V3.42A65W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the RAZER EDGE PRO Power AC Adapter 19V 3.42A 65W RAZER19V3.42A65W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.