PHIHONG PSC30U-240 Power AC Adapter 24V 1.25A 30W PHIHONG24V1.25A30W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewPHIHONG24V1.25A30W-3PIN
  • InPut:100-240V 50-60Hz 0.8A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 1.25A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Tip Mote: Round with 3 Pin
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Package:
    1 x PHIHONG24V1.25A30W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [PHIHONG PSC30U-240 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    PHIHONG PSC30U-240 Power AC Adapter 24V 1.25A 30W PHIHONG24V1.25A30W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the PHIHONG PSC30U-240 Power AC Adapter 24V 1.25A 30W PHIHONG24V1.25A30W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the PHIHONG PSC30U-240 Power AC Adapter 24V 1.25A 30W PHIHONG24V1.25A30W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.